KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 14499330
nr 1449 9330
Joan Hassall
(1906-1988), Storbritannien
Trägravyr, Träd. Signerad, numrerad 3/20. Xylografi, oramat löst blad. Bildmått: 15x11 cm
Joan Hassall, grafiker och illustratör född 1906, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:59:49
21/2 20:54:49